Скрайбінг – новітня техніка презентації (від англійського “scribe” – накидати ескізи або малюнки); мова виступає ілюструється “на льоту” малюнками фломастером на білій дошці (або аркуші паперу); виходить ніби “ефект паралельного проходження”, коли ми і чуємо і бачимо приблизно одне й те саме, при цьому графічний ряд фіксується на ключових моментах аудіоряду.https://sites.google.com/site/mkskrajbing
Перш ніж говорити про відео скрайбінг поглиблено, презентую на ваш розсуд роботу ілюстратора Олени Ричагової – експерта з цього питання:
Крім того, що сюжет дуже смисловий, він ще і класно продуманий і намальований. Причому, “мультяшність” персонажів нітрохи не псує ролик, а на мій погляд навпаки, допомагає правильно зрозуміти основний зміст, головний меседж, то, заради чого цей відео продукт створювався. І не потрібно говорити собі, що “я так ніколи не намалюю” або “це дуже круто для мене Відкрию вам таємницю, повідану мені одним художником – малювання це таке ж ремесло, як і будь-яке інше. Нескінченними повтореннями ви засвоюєте навик, малюєте зрозумілі за завданням форми. і все це необхідно для того, щоб ви після могли творити на підставі досвіду і навику все що забажаєте, вже не обмежуючи себе жодними рамками стилістики, підходів, школи.
Скрайбінг буває “ручний” і “комп’ютерний”. Ручний – класичний: голос за кадром розповідає про що-небудь, рука в кадрі малює зображення, що ілюструють усна розповідь. У такому скрайбінге використовуються, як правило, аркуші паперу або презентаційна дошка, кольорові олівці, маркери, фломастери, пензлі і фарби, а також елементи аплікації. По-своєму унікальний скрайбінг можна створити навіть за допомогою малюнків на піску.https://sites.google.com/site/mkskrajbing
У майстерність презентації за допомогою малювання повертаються старі забуті техніки, які, здавалося б зникли з користування, наприклад аплікація. На сьогодні існує вже кілька варіантів відео скрайбінга:
- Малювальний;
- Аплікаційний;
- Магнітний;
- Фланелеграфний;
- Комп’ютерний;
Зупинимося сьогодні на, так званому, “ручному” скрайбінгу, ще його називають “малювальний”.
Класичний варіант скрайбінга. Рука художника (скрайбера) малює в кадрі картинки, піктограми, схеми, діаграми, записує ключові слова паралельно з текстом, що звучить за кадром.https://sites.google.com/site/mkskrajbing
Для того щоб приступити до реалізації своєї ідеї за допомогою цього виду відеоскрайбінга, крім апаратури, яка записує відео та звук, наприклад сучасний смартфон, вам необхідно підготувати:
- Інструмент для малювання (маркери, фломастери, кольорові олівці, фарби);
- Презентаційне поле (шкільна, презентаційна дошки, аркуш ватману;
- Засіб комп’ютерного монтажу (встановлена програма для редагування аудіо і відео файлів);
Експерти радять, щоб при створенні своєї роботи ви прискорювали процес малювання на відео у 2-4 рази. Природно, не забуваємо і про стандартні функції монтажних програм – додаванні титрів і плавних переходів між відеофрагментами (якщо це необхідно).
На завершення пропоную вам ще один варіант приголомшливої роботи, від майстра своєї справи – Кена Робінсона. Мені здається, його відеосюжет переверне не тільки ваше уявлення про презентації своїх ідей, але і дозволить по-іншому поглянути на класичну систему освіти.
Посилання
Комментариев нет:
Отправить комментарий